Haftem malowane – inspirujące wydarzenie w Gminnym Ośrodku Kultury

We wtorek, 18 lutego 2025 roku, w Gminnym Ośrodku Kultury w Szepietowie odbyły się wyjątkowe warsztaty oraz wernisaż wystawy poświęconej haftowi krzyżykowemu. Wydarzenie zgromadziło pasjonatów rękodzieła oraz przedstawicieli lokalnych władz i organizacji wspierających kulturę.

Warsztaty, które rozpoczęły się o godzinie 15:30, były doskonałą okazją do nauki i doskonalenia umiejętności w technice haftu krzyżykowego. Uczestnicy, zarówno początkujący, jak i doświadczeni rękodzielnicy, mieli szansę zgłębić tajniki tej tradycyjnej sztuki pod okiem ekspertów.

Po zakończeniu warsztatów, o godzinie 17:30, odbył się wernisaż wystawy prezentującej wyjątkowe prace wykonane tą techniką. Ekspozycja ukazała bogactwo wzorów, kolorów i motywów inspirowanych zarówno folklorem, jak i nowoczesnymi trendami w hafcie.

W wydarzeniu wzięli udział zaproszeni goście, w tym:

Tomasz Paduch – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Szepietowie,

Karol Kossakowski – Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zambrowie,

Stypułkowski Henryk – Przewodniczący Rady Miejskiej w Szepietowie,

Grażyna Zarzecka – kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szepietowie,

Michał Klimowicz – Radny Miasta Zambrów,

Jarosław Groszfeld – Prezes Zambrowskiego Stowarzyszenia Promocji Medialnej oraz Marcin Wądołowski – współorganizator wydarzenia, założyciel Internetowej Akcji Popieram „Polskie rękodzieło” im. Ewy Marysi Liebchen oraz Pracowni Haftu „Igiełka”.

Podczas otwarcia wystawy zaproszeni goście podkreślali znaczenie pielęgnowania tradycji rękodzielniczych i ich roli w kształtowaniu dziedzictwa kulturowego regionu. Tomasz Paduch, dyrektor GOK w Szepietowie, podziękował wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i podkreślił, że wydarzenie to jest doskonałym dowodem na to, że sztuka haftu krzyżykowego wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością.

Marcin Wądołowski, współorganizator wydarzenia, wyraził radość z faktu, że tak wiele osób interesuje się rękodziełem i chce rozwijać swoje umiejętności w tej dziedzinie. Wskazał również, że podobne inicjatywy mają ogromny wpływ na popularyzację polskiego dziedzictwa artystycznego.

Organizatorzy wydarzenia serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom, gościom oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie warsztatów i wystawy. Dzięki takim inicjatywom Szepietowo umacnia swoją pozycję jako miejsce, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością, a sztuka rękodzielnicza ma swoje zasłużone miejsce w kulturze lokalnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *